Miranda Kráľ IM komunikácie

Autor: Alan Rusnák | 3.1.2007 o 16:33 | Karma článku: 3,86 | Prečítané:  2050x

Skvelý multiprotokolový customizovateľný open source IM klient...

Moja Miranda Charakteristika:

1.Open source
Je zadarmo a keďže má otvorený kód množstvo ľudí sa podieľa na jej funkčnosti a v prípade že sa nájde nejaká chyba ihneď je vydaná aktualizácia.

2. Protokoly
V IM brandži môže nastať situácia ,že kvôli vášmu poľskému kamarátovi používajúceho Gadu-Gadu a americkej priateľke, ktorá používa MSN Messenger alebo YAHOO! Messenger si musíte nainštalovať ďalších IM klientov, čo vyvolá neprehľadnosť pri ich súčasnom používaní a z týchto klientov sa stanú zbytoční žrúti operačnej a fyzickej pamäte. Oveľa užitočnejšie je spojenie všetkých týchto protokolov do jednej aplikácie.

Miranda podporuje veľké množstvo komunikačných protokolov. Medzi tie najznámejšie patria: ICQ, MSN, Jabber, AIM, YAHOO!, Gadu-Gadu...

3.Customization
Miranda je plne konfigurovateľná. Môžete si do nej stiahnuť množstvo pluginov (malé prídavné moduly,ktoré rozšíria funkčnosť vašej mirandy) ďaľej množstvo skinov, (vďaka ktorým zmeníte časom otrepaný vzhľad), smajlíkov.


4.Packy
Avšak množstvo ľudí odrádza od prechodu na Mirandu práve konfigurovateľnosť. Pre mnohých je sloboda výberu vlastných funkcii do svojej Mirandy niečím úžasným a naplnením ich vlastných požiadaviek bez potreby prispôsobovať sa, avšak pre drvivú väčšinu ľudí je hľadanie tých správnych pluginov, ktoré nám vyhovujú a ich následne nastavovanie zbytočným žrútom času. Priznám sa, že ja patrím do druhej skupiny a práve preto som hľadal na internete nejaký pack, teda balíček ktorý zahŕňa predinštalované pluginy a skiny. Vyskúšal som ich mnoho ale ani jeden mi ako nováčikovi v mirande dokonale nesadol. Jeden mal buď príliš veľa funkcii druhý zas málo. Moje hľadanie toho správneho packu ukončil Yaho's Miranda Pack (kliknutím na odkaz sa dostanete na download stránku aj s info o obsahujúcich pluginoch a skinoch)

Ďalší alternatívny klienti: QIP, SIM, Trillian

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.


Už ste čítali?